Doğal Cevizin Faydaları

Doğal Cevizin Faydaları

Başlığa dikkat ettiyseniz ‘ceviziz faydaları/yararları’ gibi bir başlık değil de, özellikle ‘Doğal/Organik Cevizin Faydaları’ başlığını kullandım. Çünkü piyasa hali hazırda satılan cevizlerin çoğu raf ömürlerini uzatmak için onlarca işlemden geçmiş, onlarca koruyucu madde eklenmiş ve satışa sunulmuş ürünlerdir. Benim bahsettiğim ise raf ömrü nisbeten daha kısa ancak faydası çok daha fazla olan, herhangi bir koruyucu madde/kimyasala bulanmadan sizlere sunulan cevizlerdir.

Organik Doğal Ceviz Faydaları

 

Organik/Doğal Cevizin Faydaları Nelerdir?

İçerdiği yağ profili ve magnezyum sayesinde zihinsel fonksiyonların işlevselliğini arttıran ceviz egzama hastalığından tutun da alzheimer’a kadar bir çok rahatsızlığa karşı bizleri koruyor ve güçlendiriyor.

Özellikle çocukların zeka gelişimine de katkı sağlayan ceviz, kalp ritmini düzene sokuyor. Ceviz, içerisinde bulundurduğu yağ asitleri sayesinde kalp hastalıklarını önleyerek, çoğunlukla erkeklerde görülen prostat kanserine karşı önemli bir koruma sağlıyor. Bünyesinde bol miktarda bulundurduğu omega 3 yağ sayesinde yine çocuklardaki hiperaktivite ve davranış bozukluklarına da iyi geliyor. Öncelikle büyük şehirlerde şehir ve iş stresinin neden olduğu sinir hastalıklarına karşın ceviz, antioksidan özelliği ile sinir hastalıklarının ilerlemesini yavaşlatıyor.

Aynı zamanda; Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Dr. Lenore Arab önderliğinde gerçekleştirilen yeni araştırmaya göre, ceviz tüketimi hafıza, konsantrasyon ve bilgi işleme hızı testleri dahil olmak üzere bilişsel fonksiyon testlerinde performansı artırabiliyor. Bilişsel fonksiyon, yaş, cinsiyet ve etnik kökene bakılmaksızın ceviz tüketen her yetişkinde yükseliyor.

Daha fazla ve kaynak için:
http://www.milliyet.com.tr/cevizin-faydalari-saymakla-bitmiyor-pembenar-detay-genelsaglik-1831795/
http://www.haberturk.com/saglik/haber/1042310-guclu-bir-hafiza-icin-ceviz-tuketin-cevizin-faydalari-cevizin-yararlari-hafizayi-guclendiren-besinler

 

 

0
Connecting
Please wait...
Bize Yazın!

Şuan bahçede en taze ürünleri sizin için topluyoruz. Siz mesajınızı bırakın, biz dönünce cevaplayalım!

Ad Soyad
* Email
* Detaylar
Bize Ulaşın!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen yardımcı olalım!

Ad Soyad
* Email Adresi
* Konu Nedir?
Şimdi Bize Yazın!
Bizi Değerlendirin

Size daha iyi hizmet verebilmek için bizi değerlendirin.

Size olan desteğimize kaç puan verirsiniz?