Kuru Üzümün Çocuklar için Faydaları

Kuru Üzümün Çocuklar için Faydaları

Kuru Üzümün Çocuklar için Faydaları

kuru-uzum-gokharman

Cumhuriyet Üniversitesi’nden (CÜ) Tıp Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Koçoğlu’nun konu ile ilgili yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

*Sütle birlikte verilen üzüm çocukların sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Kuru üzüm çocukların okuldaki doktoru diyebiliriz.

*Kurutulmuş meyvelerin içerisindeki su oranı azaldığından dolayı kalan maddelerin enerji sağlamada çok önemli özelliği vardır. Özellikle kahvaltı yapamadan okula giden çocuklar için kuru üzüm enerji verici ara öğün olarak değerlendirilebilir.

*Çocuklarda aneminin önlenmesinde katkı sağlayabilir. Ayrıca, kuru üzüm demir açısından da oldukça zengindir ve beyin dokusu için önemi büyüktür. Bu nedenle kuru üzüm içerisinde bulunan demir çocukların bilişsel performansını önemli ölçüde destekleyecek ve başarı oranını arttıracaktır.

*Kuru üzüm tüketilmesi ile birlikte ayrıca kan basıncını düzenleyici mineral olan potasyum da alınmış olur.

*Kuru üzüm bünyesinde ayrıca kimyasal bileşikler bulunur ve bunlar kanser, kalp-damar hastalıkları, iltabi hastalıkları önleyici etkiyi sağlar.

*Lif içeriği de yüksek olan kuru üzüm bağırsak çalışmalarını düzenliyor. Modern toplumda görülen kabızlık problemini önlüyor. Aynı zamanda göz sağlığını koruyor, kansızlığı önlüyor, kemik sağlığını geliştiriyor, sindirim sistemini fonksiyonlarını iyileştiriyor ve bilişsel performansı olumlu yönde etkiliyor.

Gökharman Organik Çiftlik, Organik Mağaza sayfamızdan organik kuru üzüm paket seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu paketler çocuklarınız okulda rahatça taşıyıp kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Kaynak: http://www.trthaber.com/haber/saglik/iste-kuru-uzumun-faydalari-169444.html
0
Connecting
Please wait...
Bize Yazın!

Şuan bahçede en taze ürünleri sizin için topluyoruz. Siz mesajınızı bırakın, biz dönünce cevaplayalım!

Ad Soyad
* Email
* Detaylar
Bize Ulaşın!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen yardımcı olalım!

Ad Soyad
* Email Adresi
* Konu Nedir?
Şimdi Bize Yazın!
Bizi Değerlendirin

Size daha iyi hizmet verebilmek için bizi değerlendirin.

Size olan desteğimize kaç puan verirsiniz?