Spor Çantasında Neler Olmalı?

Spor Çantasında Neler Olmalı?

Çok basit ama bir o kadar da kafa karıştırıcıdır spor çantası hazırlamak. Ya gereksiz şeyleri de doldurur, omuz ağrıtan cinsten bir fitness çantası hazırlarız kendimize yada hafifletmek için hayati öneme sahip nesneleri almaktan vaz geçeriz yada unuturuz. İşte buna bir son vermek için bu yazıda ideal spor çantasında neler olmalıdır toparlamaya çalıştım.

Spor Çantasında Neler Olmalıdır

İdeal Spor/Fitness Çantasında Neler Olmalı?

1- Yedek Kıyafetler
İster mesai bitiminde direk geçin spor salonuna, isterseniz de hafta sonu evden gidin; Olmazsa olmaz ilk ürünümüz yedek kıyafetler. Hem alt hem de üst! Sezona göre kalın, yünlü ürünler yada ince hafif ürünler tercih edilebilir. Bu kategoriye elbette çorap, ayakkabı gibi ürünler de dahil edilmelidir. Cinsiyete göre bu kıyafetler daha da detaylandırılabilir, bu ölçüye biraz da zaman içerisinde oluşacak tecrübelerinize bakarak belirleyin.

2- Havlu
Gerek çalışma/antreman esnasında gerekse de antrenman sonrası duş faslını bitirdikten sonra kullanmak üzere mutlaka spor/fitness çantanızdan havluyu eksik etmeyin. Taşıyabileceğiniz makul ağırlık miktarına göre 1 yada 2 tane bulundurmanızda fayda var. Yer ve ağırlıktan istifade edebilmek adına ‘plaj havlusu’ değil de küçük ev havlularını deneyin.

3- Su Matarası
Çalışma esnasında tüketilen/kaybedilen sıvı miktarını dengelemek adına mutlaka spor çantanızda su bulundurun. Su miktarının dengelenmesi sarfettiğiniz eforun size sağlıklı bir şekilde geri dönebilmesi açısından da çok önemlidir.

4- Müzik Çalar
Spor salonunda geçireceğiniz belli bir süre sonrasında ortama alışacak ve yaptığınız egzersizlerin monotonluğundan yakınmaya başlayacaksınız. Burada sizi moralman destekleyecek, favori şarkılarınızdan oluşan yada internetten ulaşabileceğiniz egzersiz için hazır listelerden faydalanmak size tarifsiz bir enerji desteği olacaktır.

5- Plastik Torba
Antrenman sonrasında kullanmış olduğunuz çamaşır ve havluların spor çantanızdaki diğer ürünlerle temas etmesi adına hayat kurtarıcı olacaktır. Çoğu kişi tarafından göz ardı edilse de hem kullanışlılık hem de hijyen anlamında size büyük faydalar sağlayacaktır. Ancak plastik torbanın doğada kendiliğinden çözünen madden yapılmış olmasına lütfen özen gösteriniz!

6- Organik Besin
Spor salonu aktivitelerinden sonra yapay/hormon takviyelerinden ziyade organik, enerji ve B gurubu vitaminleri bakımından zengin kuru üzüm, kuru incir yada ceviz içi gibi organik/doğal sporcu ürünlerini, sporcu besinlerini tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

7- Kişisel Bakım Ürünleri
Yaptığımız spor kendimize fayda sağlarken çevremize zarar vermesini elbette ismeyiz değil mi? Spor sonrasında direk eve de dönecek olsanız da çantanızda deodorant, koltuk altı kremi gibi bakım ürünlerini bulundurun. Ayrıca spor salonunda duş alacaksanız şampuan, sabun, duş jelini de ekleyebilirsiniz. Ancak bunları kiloluk almanıza gerek yok. Süpermarketlerde bu ürünleri küçük (50cc) ebatlarını rahatça bulabilirsiniz.

0
Connecting
Please wait...
Bize Yazın!

Şuan bahçede en taze ürünleri sizin için topluyoruz. Siz mesajınızı bırakın, biz dönünce cevaplayalım!

Ad Soyad
* Email
* Detaylar
Bize Ulaşın!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen yardımcı olalım!

Ad Soyad
* Email Adresi
* Konu Nedir?
Şimdi Bize Yazın!
Bizi Değerlendirin

Size daha iyi hizmet verebilmek için bizi değerlendirin.

Size olan desteğimize kaç puan verirsiniz?